FIRAT PAMUK TOPLAYAN ELLERE KALEM UZATTI.
FIRAT PAMUK TOPLAYAN ELLERE KALEM UZATTI.
14 Kasım 2013 - Perşembe 20:44
Akçakale kaymakamı eyüp fırat pamuk toplayan öğrencileri tarlada ziyaret etti

Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat okulların haftalar önce açılmasına rağmen okul yerine tarlaya pamuk toplamaya giden öğrenceleri okula geri getirmek için ilçe milli eğitim müdürü Ali Kınacılar ve öğretmenleri yanına alarak pamuk tarlalarını gezdi. Tarım işçisi aileler ile görüşerek  öğrencileri okula göndermelerini istedi.

 

 

    Çocukların tarladan kazandıkları miktar kadar ailelere yardım yapacağını belirten Kaymakam Fırat, "Kaymakamlık olarak çocukların ailelerine iki ayda kazandıkları para miktarınca yardımda bulunacağız" dedi.
    Akçakale'ye 20 kilometre uzaklıktaki Öncül Köyü'ne giden Kaymakam Fırat  tarım işçiliği yapan öğrencilerin velileri ile görüşerek  çocuklarını okula göndermelerini istedi. Kaymakamlık olarak öğrenci ailelerine her türlü yardımın yapılacağını belirten Fırat, tarladaki çocuklara kırtasiye malzemelerinin bulunduğu çantaları ve çeşitli oyuncaklar da hediye etti.
    Çocukların kazandıkları para miktarı kadar ailelere yardım yapılacağını ve böylelikle mağduriyeti de önleyeceklerini ifade eden Kaymakam Eyüp Fırat, "Pamuk sezonu nedeniyle bölgede ilk iki ay öğrencilerimiz okula gelmiyor. Biz bu sene Akçakale Kaymakamlığı olarak, Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber çalışma başlattık. Çalışmamız özellikle ekonomik sıkıntı yaşayan ailelerin çocuklarının okula devamını sağlanması adına ciddi verim vermeye başladı. İlçemizde öğretmenler ev ev, tarla, tarla dolaşıp öğrenci ve velileriyle görüşüyorlar. Bizde moral ve destek vermek için buradayız. Kaymakamlık olarak çocukların iki ayda kazandıkları para miktarınca ailelere yardımda bulunacağız. Böylece hem çocuklarımız okula gidecek, hem de aileleri mağdur olmayacak" diye konuştu.
   Tarım işçisi Veli Hıdır Akyol; Çocuklarını okula göndereceğini ifade ederek "Biz hayatımızda ilk defa tarlada öğrenci toplayan kaymakam gördük" Dedi.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Bu Kategorideki Diğer Haberler